Cimke: interjú

Juhász Árpád: Amerikába jöttem : beszélgetések Amerikában élő, magyar származású tudósokkal, kutatókkal, mérnökökkel, feltalálókkal 1986 és 1996 között

Összességében tizennyolc beszélgetést gyűjtött össze ebben a kötetben, hogy elgondolkoztassa az olvasót, mennyit változott a világ tudománya az elmúlt három évtized alatt. S hogy e kiváló elmék „jóslatai” valóra váltak-e napjainkra?

Keveházi Katalinnal beszélgettünk

Könyvtárunk eddigi főigazgatója, dr. Keveházi Katalin, aki majdnem pontosan egy évtizede vezetője az intézményünknek, 2022. augusztus 16-tól nyugdíjba vonult. Munkássága elismeréseként 2007-ben Bibliotéka Emlékéremmel, az idei augusztus 20-ai Nemzeti Ünnepen pedig Szinnyei József díjjal tüntették ki. Első nyugdíjasként eltöltött napjaiban válaszolt kérdéseinkre, ahogy Ő fogalmaz: “Igyekeztem nem közhelyesen, de röviden és „első felindulásból” adni a válaszokat.”